Masáže

Mäkké techniky

Pred masážou môžete očakávať otázky na vaše ťažkosti a zdravotný stav.
Na základe správnej diagnostiky vám viem odporučiť tu najefektívnejšiu masáž.

Foto č.3

Popis masáže:

Je to špeciálna liečebná masáž na uvoľnenie svalstva a odstránenie napätia v tkanivách. Spočíva v preťahovaní kože v riasach, tlaku na príslušné body v mäkkých tkanivách, posune fascií a v jemnom strečingu. Pri tejto masáži sa nepoužíva olej. Technika je zameraná na uvoľňovanie krčnej chrbtice a zablokovaného chrbta v medzilopatkovej a bedrovej oblasti. Fascie sú spojivové tkanivá v tele, ktoré spájajú jeho časti medzi sebou, je to väzivová blana, ktorá obklopuje každý sval. Fascia sa zahusťuje a tvrdne keď je v nej chronické napätie. Uvoľňujú sa svalové spazmy, zatuhnutia, kĺbne blokády. Po uvoľnení dochádza k okamžitej úľave.

Účinky:

Veľmi účinná technika masáže pri odstraňovaní problémov a bolestí spôsobených blokádami, hlavne v oblasti krčnej chrbtice, v oblasti medzi lopatkami a krížovej oblasti. Uvoľňuje skrátené svaly a šľachy. Zlepšuje celkový fyzický a psychický stav, pracovnú výkonnosť. Tlmí bolesť, upravuje krvný tlak a činnosť srdca. Zlepšuje zrak a látkovú výmenu. Pomáha pri zápaloch močových ciest a vaječníkov. Odstraňuje aj šumenie v ušiach.

Pre koho je vhodná:

Je vhodná pre každého s bolesťami pohybového aparátu, svalovým napätím a stresom. Pre ľudí so sedavým zamestnaním, pri dlhej práci za počítačom, pre ľudí trpiacich migrénami, bolesťami hlavy a šije a ženy s bolestivou menštruáciou. Taktiež pre ľudí so stuhnutým krkom a ramenami.

Zdravotné kontraindikácie

  • horúčkové ochorenia, infekčné ochorenia
  • akútny zápal
  • krvácavé ochorenia
  • nádorové ochorenia
  • gravidita (masáž je možné vykonávať s obmedzeniami)
  • osteoporóza,
  • drogy a alkohol,
  • pri užívaní liekov proti zrážaniu krvi

Masáže Košice

Získajte znova úsmev na tvári

Jediný spôsob ako robiť skvelú prácu, je milovať to, čo robíte. Ja Vám už niekoľko rokov prinášam znova úsmev na tvár, uvoľnenie svalstva a povzbudenie unaveného tela.
Matúš Sciranka masér Košice
Matúš Sciranka

Služby

Druhy masáže